Dlaczego język niemiecki?
Język niemiecki jest językiem rozpowszechnionym nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Posługuje się nim około 130 milionów ludzi. Jest językiem urzędowym w sześciu krajach: Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Liechtensteinie i Luksemburgu. Posługują się nim także mieszkańcy wschodniej Francji oraz północnych Włoch. Język niemiecki jest też jednym z języków oficjalnych Unii Europejskiej, a w parlamencie Unii Europejskiej niemieckojęzyczni posłowie stanowią największą grupę.
Znajomość języka niemieckiego otwiera wiele możliwości. Pozwala między innymi na studiowanie w Niemczech, Austrii lub Szwajcarii. Niemieckie uniwersytety cieszą się wysoką renomą i bardzo dobrą opinią na całym świecie. Warto także wiedzieć, że są one tańsze niż w wielu innych krajach Unii Europejskiej, a rząd niemiecki co roku przydziela stypendia naukowe.
Płynna komunikacja w języku niemieckim zwiększa także szanse zawodowe. Wiele polskich firm współpracuje z firmami zagranicznymi, w tym także niemieckimi. Niemcy są bowiem największym partnerem handlowym Polski. Znajomość języka niemieckiego pozwala także na podjęcie pracy w kraju niemieckojęzycznym. Dla wielu osób to szansa na nowe ciekawe doświadczenia zawodowe.
Jak się uczyć języka niemieckiego?
Najważniejszym celem poznawania języka obcego powinna być możliwość swobodnego komunikowania się w tym języku. Właśnie dlatego zaciekawić Cię może Kurs Aktywnego Niemieckiego, którego założeniem jest nauka płynnego mówienia. Na efekty nie trzeba długo czekać - już po kilku miesiącach można samodzielnie i naturalnie komunikować się w języku niemieckim.
Metoda Aktywnego Mówienia koncentruje się na samodzielnym tworzeniu zdań i wykorzystaniu języka w realnych sytuacjach. Na taki trening wystarczy poświęcić 15 minut dziennie. Co ważne, odbywa się on online, co pozwala kursantowi skupić się na nauce w zaciszu domowym. Taka nauka jest przede wszystkim bardziej efektywna i pozwala szybko osiągnąć zamierzone rezultaty.
Codzienna praktyka języka
W trakcie nauki języka obcego bardzo ważna jest jego regularne praktykowanie. Od początku nauki warto używać języka niemieckiego w codziennych sytuacjach, aby poczuć się w nim swobodnie i oswoić się z wymową słów i wyrażeń. Mieszkasz w kraju niemieckojęzycznym? Dialogi w sklepie czy komunikacji publicznej pozwolą Ci na lepsze poznanie codziennych zwrotów. Możesz także poznać znajomych, z którymi będziesz mógł rozmawiać w języku niemieckim.
Do codziennej praktyki języka obcego można także wykorzystać internet oraz platformy streamingowe. Dzięki słuchaniu muzyki czy też oglądaniu filmów możesz mieć regularny kontakt z językiem niemieckim. Pozwoli Ci to na lepsze obycie się z wymową języka, a także z akcentami, które możesz spotkać na swojej drodze.