niedziela, 21 czerwca 2026 04:48
Reklama

GIS przestrzega: tych lodów nie wolno ich jeść

Kilka znanych marek lodów zniknęło z rynku. Powodem jest obecność w nich niedozwolonej substancji. Sprawdź, które znalazły się na liście.
GIS przestrzega: tych lodów nie wolno ich jeść

Autor: Pixabay

W kilku partiach lodów wyprodukowanych przez Häagen-Dazs wykryto śladowe ilości 2-chloroetanolu (substancji pochodnej tlenku etylenu) – poinformował główny inspektor sanitarny. Odbiorca kwestionowanych partii produktu w Polsce – firma Iglotex – wycofał te lody, które zostały wprowadzone do obrotu, zanim firma uzyskała informację o zanieczyszczeniu.

Szczegóły dotyczące wycofywanych partii:

Producent: Häagen-Dazs

Dystrybutor: Iglotex, ul. Leśna 2, 80-220 Skórcz

Nazwa: BELGIAN CHOCOLATE 460ML

Numer partii: 4266585

Data minimalnej trwałości: 30/03/2023

 

Nazwa: MACADAMIA NUT BRITTLE 460ML

Numer partii: 4266569 i 4281488

Data minimalnej trwałości: 04/04/2023 i 21/04/2023

 

Nazwa: PRALINES&CREAM 460ML

Numer partii: 4271507

Data minimalnej trwałości: 09/04/2023


Nazwa: DUO BELGIAN CHOCOLATE & VANILLA 420ML

Numer partii:  4271142

Data minimalnej trwałości: 15/04/2023

Uwaga, główny inspektor sanitarny przestrzega, że lodów opisanych w tym komunikacie nie wolno jeść.  

W przypadku dodatkowych pytań można kontaktować się telefonicznie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym pod nr. telefonu +48 22 34 53 300 czynnym w dni robocze w godz. 8:15-16:15.


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mieleo Treść komentarza: Proszę Pana w 22 roku czekało się 2 mce a w 25 -7 mcy . czy totak skomplikowane zabiegi Data dodania komentarza: 15.09.2025, 14:23 Źródło komentarza: Czy szybciej zrobimy USG w Pasłęku? Autor komentarza: mieleo Treść komentarza: Ja zarejestrowałem się do USG jamy brzusznej i czas oczekiwania to 7 mcy , czy ja dożyję tego terminu czy to jest sens leczenia Data dodania komentarza: 15.09.2025, 14:21 Źródło komentarza: Czy szybciej zrobimy USG w Pasłęku? Autor komentarza: Bruno Treść komentarza: Prosze zamiescic moj komentarz..... Data dodania komentarza: 8.11.2023, 02:05 Źródło komentarza: Rondo zamiast skrzyżowania w Pasłęku Autor komentarza: Bruno Treść komentarza: Dlaczego tak trudno opublikowac komentarz ? Data dodania komentarza: 8.11.2023, 00:31 Źródło komentarza: Rondo zamiast skrzyżowania w Pasłęku Autor komentarza: Bruno Treść komentarza: To rondo nie powinno się tu pojawić. Nie jest ono jedynym sposobem na organizacje bezpiecznego ruchu na tak "ciasnym" skrzyżowaniu. Jest za to wynikiem niezdrowej reakcji naszych kierowców i nie tylko, na konieczność chwilowego zatrzymania pojazdu (światła, piesi). Ruch na rondzie, mimo, że także podlega regułom, wydaje się płynny, ale sprawdza się w wypadku większego natężenia ruchu na drogach o większym znaczeniu. Jednak jeszcze ważniejsze jest to, że często niepotrzebnie "rozpycha" tkankę ulic wewnątrz małych miast stwarzając dla wielu iluzję wielkomiejskości. (mamy już 6 rond ! ) Układ historycznych ulic to jednak nie tylko urbanistyczna siatka, to historia miasta z przynależna ulicom zabudowa i ich wzajemnymi relacjami, które często rondo likwiduje. Data dodania komentarza: 7.11.2023, 22:49 Źródło komentarza: Rondo zamiast skrzyżowania w Pasłęku Autor komentarza: Grachna Treść komentarza: Ktoś dobrą kasiorę zarobi. Myślą ,że ludzie to jacyś niedorobieni,ktorym trzeba było opracować instrukcję ,beznadziejną zresztą Data dodania komentarza: 2.09.2022, 18:24 Źródło komentarza: Bareja był prorokiem: ławka w kształcie Polski. Zanim usiądziesz, przeczytaj 15-punktowy regulamin
Reklama