Niedziela, 7 sierpnia 2022 20:24
Reklama

Pijany lekarz na SOR. To trzeci taki incydent w tym samym szpitalu

Pacjentka poprosiła o pomoc policję. Zaniepokoił ją stan trzeźwości dyżurującego lekarza. To nie pierwsze takie zdarzenie w tym szpitalu.
Pijany lekarz na SOR. To trzeci taki incydent w tym samym szpitalu
Autor: iStock

Tuż po północy w poniedziałek 6 czerwca do komendy policji zadzwoniła pacjentka szpitala. Kobieta chciała skorzystać z pomocy pogotowia, ale zaniepokoił ją stan dyżurującego w nim lekarza. Podejrzewała, że może on przyjmować pacjentów pod wpływem alkoholu.

– Skierowani do szpitala policjanci sprawdzili stan trzeźwości wskazanego lekarza. Badanie alkomatem 50 latka wykazało blisko 1 promil alkoholu w jego organizmie – wyjaśnia nam w rozmowie Damian Pachuc, oficer prasowy KPP w Złotowie.

Policjanci powiadomili o całym zdarzeniu dyrektora szpitala, który natychmiast zapewnił zastępstwo za pijanego pracownika. Jak powiedział nam rzecznik, sytuację wyjaśnia złotowska policja po nadzorem prokuratora. Na razie nie wiadomo, czy dyżurujący na SOR lekarz zdążył przyjąć któregoś z pacjentów.

Historia lubi się powtarzać

Okazuje się, że pod koniec ubiegłego roku w tym samym szpitalu doszło już do podobnych zdarzeń.

– Jeśli chodzi o dwie wcześniejsze sytuacje związane z nietrzeźwymi lekarzami szpitala w Złotowie, miały one miejsce na przełomie października i grudnia 2021 r. – potwierdził nam mł. asp. Damian Pachuc.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KamilTreść komentarza: wcale się nie dziwięData dodania komentarza: 04.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Poszukiwany listem gończym ukrywał się w PasłękuAutor komentarza: Joanna2307Treść komentarza: Fajna impreza, więcej takich.Data dodania komentarza: 01.08.2022, 10:09Źródło komentarza: Drzewko za nakrętki - za nami kolejny ekologiczny festyn w Pasłęku [zdjęcia]Autor komentarza: JogliTreść komentarza: Urząd Miejski, nie Miasta i GminyData dodania komentarza: 20.07.2022, 17:40Źródło komentarza: Obchody Święta Policji odbędą się w PasłękuAutor komentarza: pasażer1914Treść komentarza: Wtórna wiadomość podana jakiś miesiąc temu przez burmistrza miasta. Dworzec będzie remontowany dzięki staraniom pochodzącego z Pasłęka Wiceministra MAP, któremu udało się do tego projektu zachęcić władze stosownego ministerstwa. Ciekawe jak władze miasta zagospodarują obiekt po wyremontowaniu i czy ich działania nie zakończą się po przecięciu biało-czerwonej wstęgi.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 15:55Źródło komentarza: Dworzec w Pasłęku czeka remontAutor komentarza: ATreść komentarza: Ciekawe czy w końcu doczekamy się kas biletowych albo chociaż biletomatów.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 12:01Źródło komentarza: Dworzec w Pasłęku czeka remontAutor komentarza: MarcinTreść komentarza: DziekujeData dodania komentarza: 11.07.2022, 12:22Źródło komentarza: XVII zlot miłośników Aniołów [zdjęcia]
Reklama
Reklama