Czwartek, 7 lipca 2022 13:00
Reklama

Prognoza pogody na majówkę. Zobacz jak będzie w Pasłęku

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej sprawdzili, czy pogoda pozwoli na majówkowe grillowanie i rodzinne spacery. Nie wszyscy będą zadowoleni.
Prognoza pogody na majówkę. Zobacz jak będzie w Pasłęku
Autor: iStock

Piątkowe popołudnie

Upłynie nam pod znakiem niewielkiego zachmurzenia i temperatury od 13 st. C. na wschodzie do 17 na zachodzie. Jedynie nad morzem i w okolicach Podhala temperatura będzie niższa – do 11 st. C. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy, ponieważ możliwe są nocne przymrozki przygruntowe.

W sobotę

Niebo się rozpogodzi. Mieszkańcy środkowej i wschodniej części kraju mogą spodziewać się niewielkich, popołudniowych opadów deszczu. W całej Polsce termometry wskażą 14-18 st. C. Wyjątkiem będą tereny nadmorskie, gdzie temperatura wzrośnie maksymalnie do 13 kresek powyżej zera. Słupki rtęci w Pasłęku pokażą maksymalnie 13 stopni Celsjusza w ciągu dnia. W nocy temperatura spadnie do 5 stopni Celsjusza. Przeważnie słonecznie, jednak możliwe przelotne opady.  

W niedzielę i poniedziałek

Nad głowami pojawi się więcej chmur, które mogą przynieść przelotne opady deszczu – te najdłużej utrzymają się na Pomorzu. We wschodniej części kraju mogą pojawić się również burze. Prognozowana temperatura — od 14 do 18 st. Nad morzem możemy spodziewać się 9-11 st. 

Niedziela w Pasłęku ma być bardziej słoneczna. Jednak wciąż niezbyt ciepło. Od 13 stopni Celsjusza w ciągu dnia i 5 stopni Celsjusza w nocy. Głównie słonecznie, jednak możliwe częściowe zachmurzenie. 

We wtorek

Temperatura w całym kraju wyniesie maksymalnie 15 do 18 st. C., nad morzem 12. Na niebie będą pojawiały się chmury, które mogą przynieść przelotne opady deszczu. Ale przebijać się przez nie będzie również słońce.

W Pasłęku jeszcze chłodniej niż podczas wcześniejszych dni. W dzień słupki rtęci pokażą maksymalnie 12 stopni Celsjusza. W nocy temperatura spadnie do 2 stopni Celsjusza. 

Tuż po długim weekendzie niebo pozostanie zachmurzone, choć miejscami słońce nadal będzie nas rozpieszczać. Temperatura wskoczy jednak na nieco wyższy poziom, osiągając w środę i czwartek od 12 st. nad morzem do 15-18 st. w pozostałych częściach kraju. Możliwe słabe opady deszczu i — niestety — nocne przymrozki.

 

 


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
J 29.04.2022 16:10
clickbait'owy artykuł, prognoza miała być dla Pasłęka, a o Pasłęku ani słowa...

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AgaTreść komentarza: To jest park przy Konopnickiej?… mieszkam przy tym parku i to JagiellyData dodania komentarza: 06.07.2022, 12:47Źródło komentarza: Park jak nowyAutor komentarza: ShikakaTreść komentarza: To już koniec?! Miejsca parkingowe, kanalizacja, nowy asfalt, oświetlenie (lampy są naprawdę kozackie) ale ławki, trawnik, fontanna nic nie ruszone dalej jak na melinie. Żadnych krzewów, kwiatów tym też warto się zająć żeby to wyglądało i zachęcało do chwili odpoczynku w tym miejscuData dodania komentarza: 05.07.2022, 20:54Źródło komentarza: Park jak nowyAutor komentarza: DigBickTreść komentarza: Najbardziej podobają mi się chwasty, kępki trawy i ogólnie łudzenie się, że jest lepiej niż było. Syf.Data dodania komentarza: 05.07.2022, 13:40Źródło komentarza: Park jak nowyAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Zaczęli remont jesienią 2021mamy już lato2022 a droga wciąż w remoncie. Jakiś gamoń to nadzoruje chyba nieuk!!!! Niema pojęcia o drogownictwie.pobocza i rowy to koszt okolo100 tysięcy czy było to warte???! Ciekawe ile nadzór tej drogi wziol do kieszeni na lewo?????Data dodania komentarza: 01.07.2022, 19:35Źródło komentarza: Ruszył remont drogi Śliwica-JelonkiAutor komentarza: Zetelny:)Treść komentarza: Co za partacze robią rowy melioracyjne na suchy piasku???wycinka krzaków i budowa rowów pochłonęła 1rok czasu i 100000tys złotych a końca nie widać. Ca za partacze to nadzoruje.(Gamoń jakiś po podstawówce??)Data dodania komentarza: 20.06.2022, 11:57Źródło komentarza: Droga Śliwica - Jelonki będzie miała nową nawierzchnięAutor komentarza: Barry K....Treść komentarza: Pierdolen*e o szopenie.... od początku wojny cena poszła drastycznie w górę niby przez putina a co z zapasami co Pl zrobiła dużo wcześniej?!!! Ceny z kosmosu teraz to najlepiej chodzić pieszo + 10 do zdrowia 😉Data dodania komentarza: 06.05.2022, 20:59Źródło komentarza: Czemu jest tak drogo? Prezes Orlenu Daniel Obajtek tłumaczy ceny paliw na stacjach
Reklama
Reklama