Wtorek, 24 maja 2022 22:54
Reklama

Prognoza pogody na majówkę. Zobacz jak będzie w Pasłęku

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej sprawdzili, czy pogoda pozwoli na majówkowe grillowanie i rodzinne spacery. Nie wszyscy będą zadowoleni.
Prognoza pogody na majówkę. Zobacz jak będzie w Pasłęku
Autor: iStock

Piątkowe popołudnie

Upłynie nam pod znakiem niewielkiego zachmurzenia i temperatury od 13 st. C. na wschodzie do 17 na zachodzie. Jedynie nad morzem i w okolicach Podhala temperatura będzie niższa – do 11 st. C. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy, ponieważ możliwe są nocne przymrozki przygruntowe.

W sobotę

Niebo się rozpogodzi. Mieszkańcy środkowej i wschodniej części kraju mogą spodziewać się niewielkich, popołudniowych opadów deszczu. W całej Polsce termometry wskażą 14-18 st. C. Wyjątkiem będą tereny nadmorskie, gdzie temperatura wzrośnie maksymalnie do 13 kresek powyżej zera. Słupki rtęci w Pasłęku pokażą maksymalnie 13 stopni Celsjusza w ciągu dnia. W nocy temperatura spadnie do 5 stopni Celsjusza. Przeważnie słonecznie, jednak możliwe przelotne opady.  

W niedzielę i poniedziałek

Nad głowami pojawi się więcej chmur, które mogą przynieść przelotne opady deszczu – te najdłużej utrzymają się na Pomorzu. We wschodniej części kraju mogą pojawić się również burze. Prognozowana temperatura — od 14 do 18 st. Nad morzem możemy spodziewać się 9-11 st. 

Niedziela w Pasłęku ma być bardziej słoneczna. Jednak wciąż niezbyt ciepło. Od 13 stopni Celsjusza w ciągu dnia i 5 stopni Celsjusza w nocy. Głównie słonecznie, jednak możliwe częściowe zachmurzenie. 

We wtorek

Temperatura w całym kraju wyniesie maksymalnie 15 do 18 st. C., nad morzem 12. Na niebie będą pojawiały się chmury, które mogą przynieść przelotne opady deszczu. Ale przebijać się przez nie będzie również słońce.

W Pasłęku jeszcze chłodniej niż podczas wcześniejszych dni. W dzień słupki rtęci pokażą maksymalnie 12 stopni Celsjusza. W nocy temperatura spadnie do 2 stopni Celsjusza. 

Tuż po długim weekendzie niebo pozostanie zachmurzone, choć miejscami słońce nadal będzie nas rozpieszczać. Temperatura wskoczy jednak na nieco wyższy poziom, osiągając w środę i czwartek od 12 st. nad morzem do 15-18 st. w pozostałych częściach kraju. Możliwe słabe opady deszczu i — niestety — nocne przymrozki.

 

 


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
J 29.04.2022 16:10
clickbait'owy artykuł, prognoza miała być dla Pasłęka, a o Pasłęku ani słowa...

Reklama
Reklama