Czwartek, 7 lipca 2022 12:58
Reklama

Przebudowa drogi Surowe-Grądki-Grużajny pod znakiem zapytania

Ważą się losy przebudowy drogi powiatowej na trasie Surowe – Grądki – Grużajny. Powodem są wysokie ceny materiałów na rynku. Starostwo przetarg na tę inwestycję zaplanowało na 28 kwietnia. Natomiast remontowana będzie droga na trasie Jegłownik-Mojkowo.
Przebudowa drogi Surowe-Grądki-Grużajny pod znakiem zapytania
Autor: www.pixabay.pl

Pięć firm zgłosiło się do przetargu na remont drogi powiatowej na trasie Jegłownik – Mojkowo.  – Wybraliśmy ofertę zbliżoną do naszego kosztorysu. Była wyższa o 10 procent, a więc to dobrze rokuje na kolejne przetargi. To zadanie jest w 50 procentach, jeżeli chodzi o ciężar finansowy,  porównywalne do drogi Surowe-Grądki-Grużajny. Przyglądamy się stabilizacji zewnętrznej cen paliw i energii — mówi Maciej Romanowski starosta elbląski. - Stać nas, by dołożyć 400 tys. zł do drogi Jegłownik – Mojkowo, natomiast przy przetargu Surowe-Grądki-Grużajny, gdyby to było 4 - 5 mln złotych bez wsparcia, to może to zagrażać naszej płynności finansowej. Na razie nie chce czarnego scenariusza przedstawiać, jeśli chodzi o tę inwestycję, ale zakładamy, że może być tak, że nie będzie nas stać – dodaje starosta elbląski. Powiat jednak nie chce rezygnować z remontu tej drogi i będzie chciał pozyskać środki na modernizację z rządowego programu Polski Ład. - Przetarg na realizację zadania Surowe-Grądki-Grużajny przesunęliśmy na 28 kwietnia. Wtedy dopiero nastąpi złożenie i otwarcie ofert potencjalnych wykonawców.  Mam nadzieję, że  w tym czasie nastąpi stabilizacja rynku i ceny na kruszywo ulegną zmniejszeniu. Widać już zmiany – asfalt z ceny  prawie 3,6 tys. spadł teraz do 3,2 tys. za tonę. Dlatego chcemy trochę zaczekać. – mówi Józef Zamojcin dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Elblągu. 

W powiecie elbląskim jest jeszcze jedna duża inwestycja drogowa: Robity-Łukszty-Słobity. Inwestycja ma szansę na 90-procentowe dofinansowanie z Polskiego Ładu. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Sołtys 15.04.2022 16:26
Pragnę dodać iż Starostwo otrzymało dofinansowanie 4,5 mln zł co stanowi 60% ceny przedsięwzięcia. I co oni sobie myślą? Że dotacje leżą w biedronce na półce i można je sobie wybierać?

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AgaTreść komentarza: To jest park przy Konopnickiej?… mieszkam przy tym parku i to JagiellyData dodania komentarza: 06.07.2022, 12:47Źródło komentarza: Park jak nowyAutor komentarza: ShikakaTreść komentarza: To już koniec?! Miejsca parkingowe, kanalizacja, nowy asfalt, oświetlenie (lampy są naprawdę kozackie) ale ławki, trawnik, fontanna nic nie ruszone dalej jak na melinie. Żadnych krzewów, kwiatów tym też warto się zająć żeby to wyglądało i zachęcało do chwili odpoczynku w tym miejscuData dodania komentarza: 05.07.2022, 20:54Źródło komentarza: Park jak nowyAutor komentarza: DigBickTreść komentarza: Najbardziej podobają mi się chwasty, kępki trawy i ogólnie łudzenie się, że jest lepiej niż było. Syf.Data dodania komentarza: 05.07.2022, 13:40Źródło komentarza: Park jak nowyAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Zaczęli remont jesienią 2021mamy już lato2022 a droga wciąż w remoncie. Jakiś gamoń to nadzoruje chyba nieuk!!!! Niema pojęcia o drogownictwie.pobocza i rowy to koszt okolo100 tysięcy czy było to warte???! Ciekawe ile nadzór tej drogi wziol do kieszeni na lewo?????Data dodania komentarza: 01.07.2022, 19:35Źródło komentarza: Ruszył remont drogi Śliwica-JelonkiAutor komentarza: Zetelny:)Treść komentarza: Co za partacze robią rowy melioracyjne na suchy piasku???wycinka krzaków i budowa rowów pochłonęła 1rok czasu i 100000tys złotych a końca nie widać. Ca za partacze to nadzoruje.(Gamoń jakiś po podstawówce??)Data dodania komentarza: 20.06.2022, 11:57Źródło komentarza: Droga Śliwica - Jelonki będzie miała nową nawierzchnięAutor komentarza: Barry K....Treść komentarza: Pierdolen*e o szopenie.... od początku wojny cena poszła drastycznie w górę niby przez putina a co z zapasami co Pl zrobiła dużo wcześniej?!!! Ceny z kosmosu teraz to najlepiej chodzić pieszo + 10 do zdrowia 😉Data dodania komentarza: 06.05.2022, 20:59Źródło komentarza: Czemu jest tak drogo? Prezes Orlenu Daniel Obajtek tłumaczy ceny paliw na stacjach
Reklama
Reklama