Czwartek, 7 lipca 2022 12:49
Reklama

Remont muru oporowego potrwa dłużej [materiał filmowy]

Remont zabytkowych schodów oraz ściany oporowej przy ul. Zamkowej w Pasłęku przedłuża się. Prace miały potrwać do 23 kwietnia, jednak wykonawca zdecydował się przedłużyć termin oddania inwestycji.
Ładuję odtwarzacz...

Obecnie trwają prace związane z wykonaniem schodów, odtworzeniem balustrady ceglanej. -  W ramach zadania zaplanowano przywrócenie pierwotnych parametrów murów drogą naprawy lub w razie konieczności wymiany uszkodzonych elementów z zachowaniem niezmienionej formy. Łącznie zadanie dotyczy muru o powierzchni zabudowy muru 74 m2 i kubaturze 286 m3 – mówi Wiesław Śniecikowski burmistrz Pasłęka. Inwestycje podzielono na trzy etapy. Pierwszy obejmuje zabezpieczenie balustrady, drugi wzmocnienie muru oporowego, a trzeci odwodnienie oraz remont balustrady i schodów. Termin zakończenia inwestycji przedłużono o trzy miesiące. Prace mają zakończyć się pod koniec lipca.  Konstrukcja przez lata nie była remontowana i była w bardzo złym stanie technicznym. Postępowi uszkodzeń sprzyjają także liczne drgania powodowane przez przejeżdżające obok samochody. Pilnej interwencji wymagała przede wszystkim wykonana z cegły XIX-wieczna balustrada znajdująca się kilka metrów nad drogą. Remontem muru oporowego wraz z ceglaną balustradą i schodami przy ulicy Zamkowej w Pasłęku zajęła się ta sama firma, która prowadzi prace remontowe przy murach obronnych miasta. Koszt inwestycji to 1 milion 545 tysięcy złotych. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Fuga 13.04.2022 23:31
Nie wiem kto sprawdza jakość prac? Fuga między kamieniami już odpada :0

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AgaTreść komentarza: To jest park przy Konopnickiej?… mieszkam przy tym parku i to JagiellyData dodania komentarza: 06.07.2022, 12:47Źródło komentarza: Park jak nowyAutor komentarza: ShikakaTreść komentarza: To już koniec?! Miejsca parkingowe, kanalizacja, nowy asfalt, oświetlenie (lampy są naprawdę kozackie) ale ławki, trawnik, fontanna nic nie ruszone dalej jak na melinie. Żadnych krzewów, kwiatów tym też warto się zająć żeby to wyglądało i zachęcało do chwili odpoczynku w tym miejscuData dodania komentarza: 05.07.2022, 20:54Źródło komentarza: Park jak nowyAutor komentarza: DigBickTreść komentarza: Najbardziej podobają mi się chwasty, kępki trawy i ogólnie łudzenie się, że jest lepiej niż było. Syf.Data dodania komentarza: 05.07.2022, 13:40Źródło komentarza: Park jak nowyAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Zaczęli remont jesienią 2021mamy już lato2022 a droga wciąż w remoncie. Jakiś gamoń to nadzoruje chyba nieuk!!!! Niema pojęcia o drogownictwie.pobocza i rowy to koszt okolo100 tysięcy czy było to warte???! Ciekawe ile nadzór tej drogi wziol do kieszeni na lewo?????Data dodania komentarza: 01.07.2022, 19:35Źródło komentarza: Ruszył remont drogi Śliwica-JelonkiAutor komentarza: Zetelny:)Treść komentarza: Co za partacze robią rowy melioracyjne na suchy piasku???wycinka krzaków i budowa rowów pochłonęła 1rok czasu i 100000tys złotych a końca nie widać. Ca za partacze to nadzoruje.(Gamoń jakiś po podstawówce??)Data dodania komentarza: 20.06.2022, 11:57Źródło komentarza: Droga Śliwica - Jelonki będzie miała nową nawierzchnięAutor komentarza: Barry K....Treść komentarza: Pierdolen*e o szopenie.... od początku wojny cena poszła drastycznie w górę niby przez putina a co z zapasami co Pl zrobiła dużo wcześniej?!!! Ceny z kosmosu teraz to najlepiej chodzić pieszo + 10 do zdrowia 😉Data dodania komentarza: 06.05.2022, 20:59Źródło komentarza: Czemu jest tak drogo? Prezes Orlenu Daniel Obajtek tłumaczy ceny paliw na stacjach
Reklama
Reklama