środa, 4 lutego 2026 13:21
Reklama

"Poproszę debilon". Farmaceutka pokazała, jak przekręcamy nazwy leków

14 maja obchodzimy Dzień Farmaceuty. Z tej okazji prezentujemy listę pomyłek, którą stworzyła Pani Anna, farmaceutka i autorka facebookowego profilu "Będąc młodym farmaceutą".
"Poproszę debilon". Farmaceutka pokazała, jak przekręcamy nazwy leków

Autor: fot. iStock

Farmaceutka przygotowała listę najczęściej przekręcanych przez klientów nazw leków. Lista pomyłek jest długa, jednak niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie popełnił jednego z poniższych (lub podobnych) błędów.

Autentyki apteczne:

- "Czy dostanę mleko Debilon?" (Bebilon)

- "Popapranol" (Propranolol)

- "Spermin" (Supremin)

- "Mango B6" (Magne B6)

- "Neopancernikum" (Neopancreatinum)

- "Tabletki ze skrzatem polnym" (skrzypem polnym)

- "Butapren Zatoki" (Ibubrom Zatoki)

- "Czyściec poproszę" (Czystek)

- "Cekol z żelu" (Cerkogel)

- "Cyjanka poproszę" (Cynarex)

- "Megamisie" (Magmisie)

- "Test ciążowy sikany"

- "Wojowniczą księżniczkę od zaparć poproszę" (Xenna)

- "Aligator dopochwowy" (Aplikator)

- "3 kałki poproszę" (pojemniki na kał)

- "Sexolette plus poproszę" (Septolete)

- "Jakiś błędnik na zaparcia bym chciał" (Błonnik)

- "Liść sensu poproszę" (Liść senesu)

- "Takie papierki co do zębów wkładam" (Corega tabs)

- "Herbatkę hienę poproszę" (Xenna)

- "Izotopy musujące" (Elektrolity)

- "Anastolec" (Anesteloc)

- "Sexak" (Dexac)

- "Prezerwatywy Duracell" (Durex)

- "Tensyf" (Tertensif)

- "Sok z jeża brunatnego" (Jeżówki purpurowej)

- "Halopierdol" (Haloperidol)

- "Stoperan do uszu" (Stopery)

- "Ave Maryja, Ale Maryja, tabletki do podróży" (Aviomarin)

- "Olejek z osiołka" (z wiesiołka)

- "Test przeciwciążowy"

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mieleoTreść komentarza: Proszę Pana w 22 roku czekało się 2 mce a w 25 -7 mcy . czy totak skomplikowane zabiegiData dodania komentarza: 15.09.2025, 14:23Źródło komentarza: Czy szybciej zrobimy USG w Pasłęku?Autor komentarza: mieleoTreść komentarza: Ja zarejestrowałem się do USG jamy brzusznej i czas oczekiwania to 7 mcy , czy ja dożyję tego terminu czy to jest sens leczeniaData dodania komentarza: 15.09.2025, 14:21Źródło komentarza: Czy szybciej zrobimy USG w Pasłęku?Autor komentarza: BrunoTreść komentarza: Prosze zamiescic moj komentarz.....Data dodania komentarza: 8.11.2023, 02:05Źródło komentarza: Rondo zamiast skrzyżowania w PasłękuAutor komentarza: BrunoTreść komentarza: Dlaczego tak trudno opublikowac komentarz ?Data dodania komentarza: 8.11.2023, 00:31Źródło komentarza: Rondo zamiast skrzyżowania w PasłękuAutor komentarza: BrunoTreść komentarza: To rondo nie powinno się tu pojawić. Nie jest ono jedynym sposobem na organizacje bezpiecznego ruchu na tak "ciasnym" skrzyżowaniu. Jest za to wynikiem niezdrowej reakcji naszych kierowców i nie tylko, na konieczność chwilowego zatrzymania pojazdu (światła, piesi). Ruch na rondzie, mimo, że także podlega regułom, wydaje się płynny, ale sprawdza się w wypadku większego natężenia ruchu na drogach o większym znaczeniu. Jednak jeszcze ważniejsze jest to, że często niepotrzebnie "rozpycha" tkankę ulic wewnątrz małych miast stwarzając dla wielu iluzję wielkomiejskości. (mamy już 6 rond ! ) Układ historycznych ulic to jednak nie tylko urbanistyczna siatka, to historia miasta z przynależna ulicom zabudowa i ich wzajemnymi relacjami, które często rondo likwiduje.Data dodania komentarza: 7.11.2023, 22:49Źródło komentarza: Rondo zamiast skrzyżowania w PasłękuAutor komentarza: GrachnaTreść komentarza: Ktoś dobrą kasiorę zarobi. Myślą ,że ludzie to jacyś niedorobieni,ktorym trzeba było opracować instrukcję ,beznadziejną zresztąData dodania komentarza: 2.09.2022, 18:24Źródło komentarza: Bareja był prorokiem: ławka w kształcie Polski. Zanim usiądziesz, przeczytaj 15-punktowy regulamin
Reklama
Reklama
Reklama