piątek, 19 grudnia 2025 14:20
Reklama

Zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Zapowiadają kolejne kontrole

233 badania trzeźwości kierujących, ponad 60 przekroczeń prędkości, 24 obsłużone kolizje drogowe i 2 osoby pouczone za poruszanie się bez odblasków poza terenem zabudowanym – tak przedstawia się policyjne podsumowanie weekendu.
Zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Zapowiadają kolejne kontrole

Autor: KMP Elbląg

Dodatkowo policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Przy ul. Królewieckiej w Elblągu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 55-latka który kierował osobowym renault. W trakcie kontroli okazało się że kierujący jest nietrzeźwy. Wynik badania to 1,40 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy.

W sobotę w Krzewsku policyjny patrol zatrzymał dwóch rowerzystów jadących „zygzakiem”. Po zbadaniu ich trzeźwości okazało się, że 60-latek ma 1,08 promila zaś 45-latek 0,68 promila. Obu mężczyzn ukarano 500 złotowymi mandatami.

Policjanci zapowiadają kolejne kontrole trzeźwości również na lokalnych drogach.


 

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mieleoTreść komentarza: Proszę Pana w 22 roku czekało się 2 mce a w 25 -7 mcy . czy totak skomplikowane zabiegiData dodania komentarza: 15.09.2025, 14:23Źródło komentarza: Czy szybciej zrobimy USG w Pasłęku?Autor komentarza: mieleoTreść komentarza: Ja zarejestrowałem się do USG jamy brzusznej i czas oczekiwania to 7 mcy , czy ja dożyję tego terminu czy to jest sens leczeniaData dodania komentarza: 15.09.2025, 14:21Źródło komentarza: Czy szybciej zrobimy USG w Pasłęku?Autor komentarza: BrunoTreść komentarza: Prosze zamiescic moj komentarz.....Data dodania komentarza: 8.11.2023, 02:05Źródło komentarza: Rondo zamiast skrzyżowania w PasłękuAutor komentarza: BrunoTreść komentarza: Dlaczego tak trudno opublikowac komentarz ?Data dodania komentarza: 8.11.2023, 00:31Źródło komentarza: Rondo zamiast skrzyżowania w PasłękuAutor komentarza: BrunoTreść komentarza: To rondo nie powinno się tu pojawić. Nie jest ono jedynym sposobem na organizacje bezpiecznego ruchu na tak "ciasnym" skrzyżowaniu. Jest za to wynikiem niezdrowej reakcji naszych kierowców i nie tylko, na konieczność chwilowego zatrzymania pojazdu (światła, piesi). Ruch na rondzie, mimo, że także podlega regułom, wydaje się płynny, ale sprawdza się w wypadku większego natężenia ruchu na drogach o większym znaczeniu. Jednak jeszcze ważniejsze jest to, że często niepotrzebnie "rozpycha" tkankę ulic wewnątrz małych miast stwarzając dla wielu iluzję wielkomiejskości. (mamy już 6 rond ! ) Układ historycznych ulic to jednak nie tylko urbanistyczna siatka, to historia miasta z przynależna ulicom zabudowa i ich wzajemnymi relacjami, które często rondo likwiduje.Data dodania komentarza: 7.11.2023, 22:49Źródło komentarza: Rondo zamiast skrzyżowania w PasłękuAutor komentarza: GrachnaTreść komentarza: Ktoś dobrą kasiorę zarobi. Myślą ,że ludzie to jacyś niedorobieni,ktorym trzeba było opracować instrukcję ,beznadziejną zresztąData dodania komentarza: 2.09.2022, 18:24Źródło komentarza: Bareja był prorokiem: ławka w kształcie Polski. Zanim usiądziesz, przeczytaj 15-punktowy regulamin
Reklama
Reklama
Reklama