Pies obezwładnił poszukiwanego mężczyznę

  • 24.11.2021, 12:40 (aktualizacja 24.11.2021, 12:49)
  • www.expresspasłęk.pl
Pies obezwładnił poszukiwanego mężczyznę WMOSG
Przewodnik psa służbowego z Placówki Straży Granicznej w Braniewie wraz ze swoim podopiecznym zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.

Zdarzenie miało miejsce 22 listopada rano. - Na jednej ze stacji paliw w gminie Braniewo, doszło do włamania z kradzieżą. Wówczas policjanci poprosili o pomoc zgrany duet Straży Granicznej, który razem w służbie jest od 8 lat. Jagar podjął trop i doprowadził do opustoszałego budynku. W środku znajdował się mężczyzna, który na widok patrolu Straży Granicznej próbował uciec. Funkcjonariusz wezwał go do zachowania zgodnego z prawem i uprzedził, że jego pies zaatakuje w momencie ucieczki. 34-latek słysząc to, rzucił się na funkcjonariusza z ostrym narzędziem. Wówczas pies tropiący obezwładnił napastnika - informuje Mirosława Aleksandrowicz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. - Okazało się, że mieszkaniec powiatu braniewskiego był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości.

Straż Graniczna zatrzymanego przekazała miejscowym policjantom, którzy wyjaśniają, czy miał on również związek z włamaniem na stację paliw.

www.expresspasłęk.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe