Jak w przyszłości będzie wyglądał Pasłęk?

  • 11.10.2021, 16:11 (aktualizacja 11.10.2021, 16:13)
  • www.expresspasłęk.pl
Jak w przyszłości będzie wyglądał Pasłęk? Biblioteka Publiczna w Pasłęku
Burmistrz Pasłęka oraz Biblioteka Publiczna w Pasłęku ogłosili konkurs plastyczny "Pasłęk 2222". Dzieci ze szkół podstawowych mają pokazać, jak według nich będą wyglądały konkretne miejsca w 2222 roku.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Pasłęk a zorganizowany jest w ramach obchodów Roku 2021, ogłoszonego przez Sejm RP Rokiem Stanisława Lema.

Konkurs związany jest ze stuleciem urodzin Stanisława Lema – polskiego pisarza science-fiction oraz ustanowienia roku 2021 przez Sejm RP rokiem Stanisława Lema.

Celami konkursu są: rozbudzanie inwencji twórczej i kreatywności, rozbudzenie zainteresowania literaturą fantastyczną i naukami ścisłymi wśród dzieci. Rozbudzenie zainteresowania twórczością Stanisława Lema. Promowanie osiągnięć dzieci uzdolnionych plastycznie. Wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych technik plastycznych.

Uczestnikami Konkursu mogą być dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy i miasta Pasłęk, z podziałem na kategorie wiekowe:

klasy I-III szkoły podstawowej,

klasy IV-VI szkoły podstawowej,

klasy VII-VIII szkoły podstawowej.

Tematy prac muszą nawiązywać do kwestii wizji przyszłości, a prace dotyczyć konkretnego miejsca (ulicy), wydarzenia w Pasłęku i na terenie Gminy Pasłęk i jego wizji w roku 2222: np. ulica Mickiewicza w Pasłęku w roku 2222, Szkoła w Zielonce Pasłęckiej w roku 2222, plac zabaw przy moim domu w roku 2222 itp.

www.expresspasłęk.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe