O tym, jak spłonął port w Tolkmicku

  • 22.09.2021, 09:35
  • www.expresspasłęk.pl
porozmawiajmy-gliniecki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku już w najbliższy piątek (24 września) odbędzie się spotkania z autorem książki „Odciąć Prusy Wschodnie. Pancerna szpica operacji mławsko-elbląskiej Armii Czerwonej w styczniu 1945 roku” dr. Tomaszem Glinieckim. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Książka „Odciąć Prusy Wschodnie” jest kontynuacją wcześniejszych badań i publikacji. – Teraz rozszerzam informacje i publikuje to, co wydarzyło się z punktu widzenia militarnego, czyli wojskowego. Jak jednostki pancernej Armii Czerwonej, które szły na czele II frontu białoruskiego przechodziły i zdobywały miejscowości i dochodziły do Elbląga i brzegów Zalewu Wiślanego – mówi dr Tomasz Gliniecki z Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Najnowsza książka dr. Glinieckiego jest analizą mało znanych do tej pory działań ze stycznia 1945 r. Omawia uderzenie 2. Frontu Białoruskiego w silnie ufortyfikowaną i bronioną część obszaru pruskiego. Te wydarzenia, niewątpliwie dynamiczne, a zarazem dramatyczne, podczas spotkania zostaną przybliżone gronu czytelników w postaci ciekawej prezentacji.

www.expresspasłęk.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe