Batki w Galerii POK [Zdjęcia]

  • 14.09.2021, 11:04 (aktualizacja 14.09.2021, 11:16)
  • www.expresspasłęk.pl
Batki w Galerii POK  [Zdjęcia] POK Pasłęk
W Galerii Pasłęckiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę prac Grażyny Komorskiej. Artystka prezentuje bogaty zbiór batików. Wystawa jest czynna do 30 września.

Wernisaż tkaniny azjatyckiej Grażyny Komorskiej w galerii Pasłęckiego Ośrodka Kultury zgromadził miłośników tego rodzaju twórczości. Batik i malarstwo na jedwabiu techniką serti, pozwalającą na tworzenie pięknych wzorów o wyraźnych, niezlewających się ze sobą konturach i kształtach - to ulubione dziedziny twórczości artystki.

Grażyna Komorska urodziła się w 1956 roku w Elblągu. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Słupsku – pedagogika kulturalno-oświatowa i Podyplomowe Studia Etnograficzne na Uniwersytecie im. M. Kopernika w Toruniu oraz Kursy Plastyczne w zakresie ceramiki, batiku i malarstwa na jedwabiu w Centrum Animacji Kultury w Warszawie. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków – Okręg Warszawski. Od ponad 20 lat zajmuje się działalnością twórczą. Główna dziedzina to artystyczna tkanina azjatycka – batik i malarstwo na jedwabiu a ponadto malarstwo olejne, malarstwo na szkle, ceramika, rysunek, scenografia i wystrój wnętrz. Prace artystyczne prezentowała na wystawach w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii – Londyn, U.S.A. – Nowy Jork. Austrii – Wiedeń, Holandii i Rosji.

www.expresspasłęk.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe