Odciąć Prusy Wschodnie –we wtorek spotkanie autorskie w bibliotece w Pasłęku

  • 09.09.2021, 13:09 (aktualizacja 14.09.2021, 09:45)
  • www.expresspasłęk.pl
porozmawiajmy-gliniecki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Odciąć Prusy Wschodnie. Pancerna szpica operacji mławsko – elbląskiej Armii Czerwonej w styczniu 1945 roku” to najnowsza książka dra Tomasza Glinieckiego z Muzeum Stutthof w Sztutowie. Spotkanie z autorem odbędzie się w bibliotece miejskiej w Pasłęku 14 września 2021.

Książka „Odciąć Prusy Wschodnie” jest kontynuacją wcześniejszych badań i publikacji. – Teraz rozszerzam informacje i publikuje to, co wydarzyło się z punktu widzenia militarnego, czyli wojskowego. Jak jednostki pancernej Armii Czerwonej, które szły na czele II frontu białoruskiego przechodziły i zdobywały miejscowości i dochodziły do Elbląga i brzegów Zalewu Wiślanego – mówi dr Tomasz Gliniecki z Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Autorskie spotkanie odbędzie się w Pasłęku w Bibliotece Publicznej 14 września 2021 roku. Początek o godzinie 17:00. – Będę prezentował nie tylko tę książkę, ale i kilka ostatnich pozycji, które się z tą książką wiążą. Wszystko po to, by pokazać całość wiedzy, którą nabyliśmy przez ostatnie 10 lat. Pokaże także rzeczy, które są nowe – mapy, które pokazują co działo się w okolicach, poznamy twarz kapitana Diaczenki, ludzi, którzy uczestniczyli w słynnym rajdzie znanym z fotografii. Dla miłośników historii będzie to dość ciekawe doświadczenie – dodaje dr Gliniecki. Kolejne spotkania odbędą się w Ostródzie, Iławie  oraz Kwidzynie.

Zobacz rozmowę z Tomaszem Glinieckim autorem książki „Odciąć Prusy Wschodnie”

 

www.expresspasłęk.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe