DPS w Rangórach zostanie zamknięty

  • 23.08.2021, 15:50 (aktualizacja 23.08.2021, 15:54)
  • expresspasłęk
DPS w Rangórach zostanie zamknięty archiwum expresspasłęk
Są plany, by Dom Pomocy Społecznej w Rangórach zakończył swoją działalność. Powodem jest zbyt mała liczba pensjonariuszek. Placówka ma działać do końca roku. Zarząd powiatu elbląskiego podjął decyzję, by rekomendować radzie powiatu podjęcie uchwały o likwidacji DPS w Rangórach.

Dom Pomocy Społecznej w Rangórach w gminie Tolkmicko to placówka całodobowego pobytu dla 42 kobiet. Działalność domu ukierunkowana jest i wyspecjalizowana w opiece nad osobami przewlekle somatycznie chorymi. W tym roku po raz pierwszy konieczne będzie dołożenie około 700 tysięcy złotych do utrzymania DPS-u w Rangórach. – Chcemy zlikwidować placówkę, ponieważ utrzymywanie pustego domu jest nieracjonalne. Pensjonariuszki, które są w DPSie w Rangórach chcemy przenieść do Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku, gdzie mamy wolne miejsca. Wszyscy podopieczni otrzymają opiekę – mówił podczas sierpniowej sesji rady powiatu starosta elbląski Maciej Romanowski.  – Oczywiście, jeżeli radni powiatu zdecydują, by co roku dokładać do utrzymania DPS-u w Rangórach około 1 mln złotych, to zarząd powiatu będzie to robił, ale wydaje mi się, że nie tędy droga – dodaje starosta Romanowski. Podkreślił jednocześnie, że nikt z pracowników nie straci pracy. – Wszyscy otrzymają oferty pracy w Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku oraz we Władysławowie. Chęć zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników wyraził także właściciel prywatnego domu opieki w Bogaczewie. Poza tym część pracowników uzyskała uprawnienia emerytalne.

O dalszych losach Domu Pomocy Społecznej w Rangórach zdecydują powiatowi radni. Jeśli podejmą decyzję o likwidacji DPS to obiekt zostanie wystawiony na sprzedaż.

expresspasłęk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aż dvad
Aż dvad 24.08.2021, 20:53
Jaki pusty dom ? Komuś się w głowie po przewracało Dwie osoby w pracy na 36 pensjonariuszek za głodowe pensje Kto by chciał tak tyrać za marne grosze noc i dzień
Aż dmi
Aż dmi 24.08.2021, 20:50
Gówno prawda Pan Romanowski sam miał mamę w tym DPS Wtedy były ochy i achy jaka to dobrą opieka , jaką ciężką pracę trzeba wykonać, żeby kobiety były zaopiekowane Celowo nie kieruje się tu pensjonariuszek Bardzo dużo jest chętnych, tyle że akurat do Rangor celowo akurat nie kierują Ktoś dobrze na tym zarobi i nabije sobie kieszenie

Pozostałe